Rozliczanie podatków za pośrednictwem internetu

technology-791032_640

Nie da się ukryć, że obecnie zdecydowanie więcej czynności wykonujemy w sieci. Jest to miejsce, z którego korzystamy na co dzień zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Ważne jest dla nas, aby nie marnować czasu na rzeczy, które przy odrobinie chęci można załatwić dużo szybciej. Nie dziwi więc fakt, że możliwość składania deklaracji podatkowej drogą internetową została bardzo pozytywnie przyjęta i z roku na rok coraz więcej osób korzysta z udostępnianych w tym celu programów. Warto o nich pamiętać, chociażby ze względu na fakt, że zdecydowanie…

Continue reading »

Jak szybko i skutecznie rozliczyć PIT

rozliczanie pit
Coroczne rozliczenie się Urzędem Skarbowym jest w stanie być wysoce zawiłą sprawą dla wielu podatników. W razie prowadzenia przedsiębiorstwa, w takim firmy jednoosobowej, pracy dorywczej z kilku źródeł, pracy jako “wolny strzelec“ albo nawet w razie kilku finansowych wygranych konkursowych ręczne wypełnienie PIT-u jest w stanie być na tyle trudnym wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które rozliczają się w dany sposób pierwszy raz.

Continue reading »

Jak zadeklarować się z dochodu prędko i skutecznie?

rozliczanie PITa
Wraz z nadejściem nowego kwartału, przyszedł czas na rozliczenie pit 2016. Każda persona, która w poprzednim roku była zaangażowana na umowę, musi wysłać tą deklaracje, w innym wypadku, w momencie dowolnej kontroli, spotka ją kara. Większość osób wypełnia pit 37, który jest bardzo łatwy w obsłudze, większość rubryk jest intuicyjna, można uporać się z tym w kilkanaście minut. Niektórzy, szczególnie osoby nadzorujące prywatną działalność gospodarczą, mają bardziej zaawansowane zadanie, jednak też do rozwiązania. posiadamy dwie metody, aby rozliczyć pit 2016 – internetowo lub normalnie. Która z nich jest lepsza?

Continue reading »