W jaki sposób możemy rozliczyć PIT?

ręka-mężczyzny-liczenia-calc_1301-1219

Samo złożenie rozliczenia rocznego w urzędzie skarbowym nie wystarczy. Musimy mieć pewność, że wszystkie dane w nim zawarte będą prawidłowe, a do tego jeszcze musimy wiedzieć, że zmieściliśmy się w wyznaczonym terminie. Dlatego właśnie tak ważne jest obecnie to, aby wiedzieć, w jaki sposób te dokumenty wypełniać, tak aby mieć pewność, że wszystko zrobimy w prawidłowy sposób i nie będziemy musieli się później zajmować składaniem korekty, ani wyjaśnień. Skorzystać możemy tutaj z licznych pomocy, więc z pewnością warto porównać ze sobą różne oferty, które się…

Continue reading »

PIT online może być przez nas rozliczony

młody-szaleniec-martwi_1194-2079

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze rozliczenie roczne zostanie wykonane szybko, bez problemów, a jeszcze zostanie nam oszczędzona konieczność podróży do urzędu skarbowego, to powinniśmy już zawczasu dowiedzieć się jak to wszystko zrobić, aby wykorzystać opcję online. Wówczas może się okazać, że to wszystko do wypełnienia jest znacznie prostsze niż nam się wydawało, a co się z tym wiąże, naprawdę nie będziemy mieli problemów, aby móc samodzielnie zająć się tego typu rzeczami, nie tylko oszczędzając sporą ilość czasu, ale także spore ilości pieniędzy, bo nie…

Continue reading »

Jaki wybrać program do wypełniania PIT-u?

przycięte-widok-assistant-pracy-z-dokumentem_1262-2107

Coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstwa technologii, a właściwie w wielu dziedzinach trudno sobie wyobrazić, że mogłoby być inaczej. Takie są czasy i czym szybciej się do tego dostosujemy, tym lepiej dla komfortu naszego życia. Czasem to korzystanie jest bardziej zaawansowane, a czasem nie potrzeba wcale dużo, by tym sposobem polepszyć sobie komfort życia. Widać to chociażby w sytuacji, jak rozliczyć PIT. Tak mało trzeba, by tak wiele zyskać.

Continue reading »

Rozliczanie PIT-u online to pestka!

laptop-z-wykresow-kołowych-obok-niego-i-innych-papierow_1232-1190

Życie dorosłego człowieka nie jest takie proste jak dawniej nam się wydawało. Każda młoda osoba myśli, że po ukończeniu 18 roku życia będzie w stanie zwojować świat. Niestety świat zazwyczaj nie pozwala nam zrealizować wszystkich naszych planów, a co poniektóre musimy pozmieniać. Jeśli i Ty należysz to tych osób to z pewnością i Ciebie czeka rozliczenie dochodów za ubiegły rok.

Continue reading »

Jak najlepiej rozliczać PIT? Czy online?

close-up-z-kalkulatora-obok-piora_1160-340

Coraz więcej osób przekonuje się do rozliczania PIT-u drogą online. To cieszy, bo zwiększona świadomość w tej dziedzinie to większe korzyści dla każdego – poczynając od osób, które wypełniają PIT, na osobach pracujących w Urzędzie Skarbowym, kończąc. Z jednej więc strony każdy obywatel ma możliwość szybszego, mniej problematycznego wypełniania PIT-u, z drugiej strony pracownicy urzędu mogą więcej czasu przeznaczyć na inne czynności.

Continue reading »

Czy na PIT 2017 program posiadamy?

laptop-z-wykresow-kołowych-obok-niego-i-innych-papierow_1232-1190

Jeżeli tylko posiadamy minimum wiedzy i odrobinę samozaparcia, to nie powinniśmy mieć żadnego problemu z tym, aby samodzielnie wypełnić nasze zestawienie roczne. Dlatego właśnie warto popatrzeć jak się to robi i z jakich pomocy możemy skorzystać, bo wówczas będziemy mieli pewność, że wszystko zostanie wykonane prawidłowo i nie będziemy musieli przedkładać żadnej korekty. Co więcej, trzeba tutaj powiedzieć, że możemy korzystać z różnego rodzaju programów, jednak warto sprawdzić wcześniej, który z nich najbardziej będzie nam odpowiadał.

Continue reading »

Koniec roku podatkowego? Pomyśl o tym już dziś!

startup-593304_640

Zbliża się koniec roku, i to nie tylko kalendarzowego, ale i podatkowego. Co to w praktyce oznacza? Zamknięcie roku podatkowego to moment, który wyznacza nam od razu termin, do którego musi nastąpić rozliczenie PIT, czyli podatku dochodowego od osób fizycznych. Na czym takie rozliczenie polega? Jeśli jesteśmy zatrudnieni w jakiejkolwiek formie, pracodawca (lub zleceniodawca) odprowadza do urzędu skarbowego tak zwaną zaliczkę na podatek dochodowy.

Continue reading »

2017 rok się zbliża, wkrótce trzeba rozliczyć PIT

startup-593332_640

Co zrobić, by przez procedurę rozliczania podatku przejść szybko i bezproblemowo? Na pewno sporym ułatwieniem będzie tutaj możliwość dokonania rozliczenia za pośrednictwem internetu. Ze wspomnianego rozwiązania korzysta z roku na rok coraz więcej Polaków. Nie ma się czemu dziwić, bo to naprawdę wspaniałe udogodnienie, które pozwala rozliczyć PIT-y szybciej i sprawniej, a na tym właśnie zależy wszystkim podatnikom.

Continue reading »

Teraz PIT można rozliczać za pomocą internetu

startup-593315_640

Ludzie szukają wygody i dążą do tego, by wszystko robić w warunkach komfortowych i z łatwością. Nie inaczej jest w kwestii rozliczania podatków. Czasy, kiedy trzeba było wypełniać deklarację PIT, a następnie odstać swoje w kolejkach, zdają się już odchodzić do lamusa. Dzisiaj podatki można rozliczać szybko i bezproblemowo, a na dodatek posyłać drogą elektroniczną. To naprawdę wielka oszczędność czasu!

Continue reading »

Część swego podatku możesz zadysponować oraz przekazać potrzebującym. Pamiętaj o tym, oni liczą na pomoc

papiery
Co roku przychodzi moment, gdy podatnicy muszą składać swoje deklaracje podatkowe. Wiąże się to z wypełnianiem stosownego druku, a następnie dowiezieniem go do wskazanego Urzędu Skarbowego. W zależności, czy rzeczony dokument wskaże zwrot podatku czy konieczność jego dopłaty, trzeba potem uiścić żądaną kwotę lub czekać na zwrot nadpłaconego podatku. Przy okazji wypełnienia deklaracji można także oddać 1% podatku potrzebującym osobom lub fundacjom.

Continue reading »