Czy mamy już sprawdzony program do PIT-ów?

siedzący-anonimowy-analityk_1088-721

Jeżeli podjęliśmy już decyzję, że nie chcemy nikomu płacić za wypełnienie naszego rozliczenia rocznego, to z pewnością chcemy mieć pewność, że dokument który sami wypełnimy nie będzie posiadał żadnych błędów. To oznacza, że musimy korzystać z odpowiednich pomocy,dzięki którym będziemy mogli przez te dokumenty być przeprowadzeni krok po kroku i w których znajdziemy wyjaśnienie, na wszystkie wątpliwości, które mogą się pojawić, podczas wypełniania takiego dokumentu. To właśnie sprawia, że musimy mieć pewność, iż korzystamy tutaj z najlepszych programów, które są stworzone przez specjalistów, dobrze znających…

Continue reading »

Rozliczanie PIT-u online to pestka!

laptop-z-wykresow-kołowych-obok-niego-i-innych-papierow_1232-1190

Życie dorosłego człowieka nie jest takie proste jak dawniej nam się wydawało. Każda młoda osoba myśli, że po ukończeniu 18 roku życia będzie w stanie zwojować świat. Niestety świat zazwyczaj nie pozwala nam zrealizować wszystkich naszych planów, a co poniektóre musimy pozmieniać. Jeśli i Ty należysz to tych osób to z pewnością i Ciebie czeka rozliczenie dochodów za ubiegły rok.

Continue reading »

Czy na PIT 2017 program posiadamy?

laptop-z-wykresow-kołowych-obok-niego-i-innych-papierow_1232-1190

Jeżeli tylko posiadamy minimum wiedzy i odrobinę samozaparcia, to nie powinniśmy mieć żadnego problemu z tym, aby samodzielnie wypełnić nasze zestawienie roczne. Dlatego właśnie warto popatrzeć jak się to robi i z jakich pomocy możemy skorzystać, bo wówczas będziemy mieli pewność, że wszystko zostanie wykonane prawidłowo i nie będziemy musieli przedkładać żadnej korekty. Co więcej, trzeba tutaj powiedzieć, że możemy korzystać z różnego rodzaju programów, jednak warto sprawdzić wcześniej, który z nich najbardziej będzie nam odpowiadał.

Continue reading »

Teraz PIT można rozliczać za pomocą internetu

startup-593315_640

Ludzie szukają wygody i dążą do tego, by wszystko robić w warunkach komfortowych i z łatwością. Nie inaczej jest w kwestii rozliczania podatków. Czasy, kiedy trzeba było wypełniać deklarację PIT, a następnie odstać swoje w kolejkach, zdają się już odchodzić do lamusa. Dzisiaj podatki można rozliczać szybko i bezproblemowo, a na dodatek posyłać drogą elektroniczną. To naprawdę wielka oszczędność czasu!

Continue reading »

Rozliczając pit-y wybierzmy drogę elektroniczną

iphone-926265_640

Wszyscy rozliczamy się z podatku dochodowego od osób fizycznych. Nie można być od tego zwolnionym czy w jakiś sposób tego unikać. Co więcej każde uchybienie w wypełnianiu zeznania podatkowego będzie ścigane i odpowiednio karane, bowiem w naszym kraju urzędnicy skarbowi są z reguły restrykcyjni i nasz system fiskalny daleki jest od pobłażliwości. Co więcej, niekiedy nawet uchyla się od pomocy, której mógłby udzielić podatnikowi.

Continue reading »

Część swego podatku możesz zadysponować oraz przekazać potrzebującym. Pamiętaj o tym, oni liczą na pomoc

papiery
Co roku przychodzi moment, gdy podatnicy muszą składać swoje deklaracje podatkowe. Wiąże się to z wypełnianiem stosownego druku, a następnie dowiezieniem go do wskazanego Urzędu Skarbowego. W zależności, czy rzeczony dokument wskaże zwrot podatku czy konieczność jego dopłaty, trzeba potem uiścić żądaną kwotę lub czekać na zwrot nadpłaconego podatku. Przy okazji wypełnienia deklaracji można także oddać 1% podatku potrzebującym osobom lub fundacjom.

Continue reading »