Znajdź swój sposób na wypełnienie PIT-a

keyboard-338507_640

Kiedy nadchodzi okres składania zeznań podatkowych, trzeba dokonać wyboru sposobu rozliczenia. Warto dopilnować, aby cały ten proces przebiegł w miarę szybko i zupełnie bezproblemowo. Dzisiaj przy rozliczaniu podatku można wspomagać się usługami biur rachunkowych, co okazuje się bardzo dogodne. Na dodatek w sieci można znaleźć wiele serwisów związanych tematycznie z podatkami, gdzie można uzyskać wiele cennych wskazówek.

Continue reading »

2017 rok się zbliża, wkrótce trzeba rozliczyć PIT

startup-593332_640

Co zrobić, by przez procedurę rozliczania podatku przejść szybko i bezproblemowo? Na pewno sporym ułatwieniem będzie tutaj możliwość dokonania rozliczenia za pośrednictwem internetu. Ze wspomnianego rozwiązania korzysta z roku na rok coraz więcej Polaków. Nie ma się czemu dziwić, bo to naprawdę wspaniałe udogodnienie, które pozwala rozliczyć PIT-y szybciej i sprawniej, a na tym właśnie zależy wszystkim podatnikom.

Continue reading »

Jak zadeklarować się z dochodu prędko i skutecznie?

rozliczanie PITa
Wraz z nadejściem nowego kwartału, przyszedł czas na rozliczenie pit 2016. Każda persona, która w poprzednim roku była zaangażowana na umowę, musi wysłać tą deklaracje, w innym wypadku, w momencie dowolnej kontroli, spotka ją kara. Większość osób wypełnia pit 37, który jest bardzo łatwy w obsłudze, większość rubryk jest intuicyjna, można uporać się z tym w kilkanaście minut. Niektórzy, szczególnie osoby nadzorujące prywatną działalność gospodarczą, mają bardziej zaawansowane zadanie, jednak też do rozwiązania. posiadamy dwie metody, aby rozliczyć pit 2016 – internetowo lub normalnie. Która z nich jest lepsza?

Continue reading »