Czy interesuje nas samodzielne rozliczenie PIT?

spirala-notatnik-z-czarnej-kawy-i-widowiska_1252-962

Każdy kto posiadał jakikolwiek zarobek w minionym roku kalendarzowym, musi się z niego rozliczyć z urzędem skarbowym, tak aby udowodnić, że wpłacił taką kwotę podatku, jaką powinien. Jeśli okaże się, że wpłacił za mało będzie musiał dopłacić to co brakuje, a jeśli wpłacił więcej niż powinien, to ta nadwyżka zostanie mu zwrócona. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby dowiedzieć się, w jaki sposób wypełnić te wszystkie rozliczenia, bo tylko wówczas można mieć pewność, że całość będzie wykonana w odpowiedni sposób. Dodatkowo warto jeszcze powiedzieć,…

Continue reading »

Jaki wybrać program do wypełniania PIT-u?

przycięte-widok-assistant-pracy-z-dokumentem_1262-2107

Coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstwa technologii, a właściwie w wielu dziedzinach trudno sobie wyobrazić, że mogłoby być inaczej. Takie są czasy i czym szybciej się do tego dostosujemy, tym lepiej dla komfortu naszego życia. Czasem to korzystanie jest bardziej zaawansowane, a czasem nie potrzeba wcale dużo, by tym sposobem polepszyć sobie komfort życia. Widać to chociażby w sytuacji, jak rozliczyć PIT. Tak mało trzeba, by tak wiele zyskać.

Continue reading »

Koniec roku podatkowego? Pomyśl o tym już dziś!

startup-593304_640

Zbliża się koniec roku, i to nie tylko kalendarzowego, ale i podatkowego. Co to w praktyce oznacza? Zamknięcie roku podatkowego to moment, który wyznacza nam od razu termin, do którego musi nastąpić rozliczenie PIT, czyli podatku dochodowego od osób fizycznych. Na czym takie rozliczenie polega? Jeśli jesteśmy zatrudnieni w jakiejkolwiek formie, pracodawca (lub zleceniodawca) odprowadza do urzędu skarbowego tak zwaną zaliczkę na podatek dochodowy.

Continue reading »

Część swego podatku możesz zadysponować oraz przekazać potrzebującym. Pamiętaj o tym, oni liczą na pomoc

papiery
Co roku przychodzi moment, gdy podatnicy muszą składać swoje deklaracje podatkowe. Wiąże się to z wypełnianiem stosownego druku, a następnie dowiezieniem go do wskazanego Urzędu Skarbowego. W zależności, czy rzeczony dokument wskaże zwrot podatku czy konieczność jego dopłaty, trzeba potem uiścić żądaną kwotę lub czekać na zwrot nadpłaconego podatku. Przy okazji wypełnienia deklaracji można także oddać 1% podatku potrzebującym osobom lub fundacjom.

Continue reading »