Czy interesuje nas samodzielne rozliczenie PIT?

spirala-notatnik-z-czarnej-kawy-i-widowiska_1252-962

Każdy kto posiadał jakikolwiek zarobek w minionym roku kalendarzowym, musi się z niego rozliczyć z urzędem skarbowym, tak aby udowodnić, że wpłacił taką kwotę podatku, jaką powinien. Jeśli okaże się, że wpłacił za mało będzie musiał dopłacić to co brakuje, a jeśli wpłacił więcej niż powinien, to ta nadwyżka zostanie mu zwrócona. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby dowiedzieć się, w jaki sposób wypełnić te wszystkie rozliczenia, bo tylko wówczas można mieć pewność, że całość będzie wykonana w odpowiedni sposób. Dodatkowo warto jeszcze powiedzieć,…

Continue reading »

Jaki wybrać program do wypełniania PIT-u?

przycięte-widok-assistant-pracy-z-dokumentem_1262-2107

Coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstwa technologii, a właściwie w wielu dziedzinach trudno sobie wyobrazić, że mogłoby być inaczej. Takie są czasy i czym szybciej się do tego dostosujemy, tym lepiej dla komfortu naszego życia. Czasem to korzystanie jest bardziej zaawansowane, a czasem nie potrzeba wcale dużo, by tym sposobem polepszyć sobie komfort życia. Widać to chociażby w sytuacji, jak rozliczyć PIT. Tak mało trzeba, by tak wiele zyskać.

Continue reading »

Koniec roku podatkowego? Pomyśl o tym już dziś!

startup-593304_640

Zbliża się koniec roku, i to nie tylko kalendarzowego, ale i podatkowego. Co to w praktyce oznacza? Zamknięcie roku podatkowego to moment, który wyznacza nam od razu termin, do którego musi nastąpić rozliczenie PIT, czyli podatku dochodowego od osób fizycznych. Na czym takie rozliczenie polega? Jeśli jesteśmy zatrudnieni w jakiejkolwiek formie, pracodawca (lub zleceniodawca) odprowadza do urzędu skarbowego tak zwaną zaliczkę na podatek dochodowy.

Continue reading »

Znajdź swój sposób na wypełnienie PIT-a

keyboard-338507_640

Kiedy nadchodzi okres składania zeznań podatkowych, trzeba dokonać wyboru sposobu rozliczenia. Warto dopilnować, aby cały ten proces przebiegł w miarę szybko i zupełnie bezproblemowo. Dzisiaj przy rozliczaniu podatku można wspomagać się usługami biur rachunkowych, co okazuje się bardzo dogodne. Na dodatek w sieci można znaleźć wiele serwisów związanych tematycznie z podatkami, gdzie można uzyskać wiele cennych wskazówek.

Continue reading »

Sposób na PIT-a? Odpowiedni program!

startup-593311_640

Polacy coraz chętniej rezygnują z usług biur rachunkowych przy rozliczaniu PIT-ów i próbują to robić samodzielnie. To rozwiązanie, które wiąże się z korzyściami, ponieważ można w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy. Aby samodzielnie rozliczać swoje PIT-y, trzeba zdobyć funkcjonalny program do rozliczania. Na szczęście dzisiaj nie ma z tym większych problemów. Można wyszukać je w sieci albo w prasie codziennej.

Continue reading »