Musimy wiedzieć jak wypełnić PIT 37

calculator-1687962_640

Jeżeli podjęliśmy decyzję, że posiadamy na tyle dużo wiedzy i na tyle dobre programy, że z urzędem skarbowym chcemy się rozliczać sami, to warto się tego postanowienia trzymać. Może się wówczas okazać, że to wszystko nie jest tak trudne jakby mogło się na początku wydawać, dlatego właśnie coraz więcej osób się na takie coś decyduje, bo wówczas mają pewność, że całe rozliczenie będzie wypełnione nie tylko szybko, ale również dobrze, a to przecież będzie podstawą do jego rozliczenia i wypłacenia ewentualnej nadpłaty podatku.

Continue reading »

Rozliczając pit-y wybierzmy drogę elektroniczną

iphone-926265_640

Wszyscy rozliczamy się z podatku dochodowego od osób fizycznych. Nie można być od tego zwolnionym czy w jakiś sposób tego unikać. Co więcej każde uchybienie w wypełnianiu zeznania podatkowego będzie ścigane i odpowiednio karane, bowiem w naszym kraju urzędnicy skarbowi są z reguły restrykcyjni i nasz system fiskalny daleki jest od pobłażliwości. Co więcej, niekiedy nawet uchyla się od pomocy, której mógłby udzielić podatnikowi.

Continue reading »

Zmagania z uzupełnianiem wniosków – w jaki sposób czynić to poprawnie

pit 2015
By uporać się z tą sprawą, należy pójść do pomieszczenia numer 50, potem, przejść do pokoju znajdującym się na drugim piętrze, w następnej kolejności ustawić się w kolecje do okienka numer 90 – znajomy nam schemat, czy bardziej wygląda jak bajka? Oczywiście większa część nas odpowie, iż dany schemat jest jej niezwykle znajomy. Jest to bowiem nieudolna próba uporania się ze swoimi sprawami w urzędzie.

Continue reading »